Pro všechny, kteří se chystají na cestu letadlem,

i pro ty, kterým STRACH z létání brání v rozLETu.

Zaměřuji se na STRACH Z LÉTÁNÍ a využívám EFT  terapii - metodu, která dokáže účinně pracovat se strachy a fobiemi.

Ukazuji cestujícím, jak se připravit na cestu letadlem tak, aby zmírnili stres před odletem a mohli si v  klidu užít svůj pobyt v oblacích.

Jako letuška jsem strávila na palubách letadel téměř  20 let  a  miluji tento svět, který voní dálkami a exotikou. 

Chci vás podpořit na cestě ke zvládání strachu a také  ukázat, co  vás může potkat na cestách letadlem.     

Najdete zde tipy a praktické rady, díky kterým si zjednodušíte a zpříjemníte létání  a možná vás bude i bavit 🙂

Můj příběh

Létání je součástí  mého života. Je to vášeň,  stejně jako cestování.

Moje cesta k němu  začala před lety, kdy jsem objevila plachtění na větroni a brzy začala větroň  pilotovat.  Ovlivněna leteckým prostředím,  začala jsem si plnit svoji touhu  stát se letuškou.  Postupně jsem opustila svět malého létání a vyměnila jej za to dopravní, ve kterém jsem strávila jako letuška krásných 19 let, navštívila spoustu míst a navázala několik přátelství na celý život.

Létání je nádherné samo o sobě. To  nejlepší ale je, že se díky němu můžete během pár hodin přenést na jiný kontinent, do jiného zeměpisného pásma, do jiného světa.

Je to nádherný  pohled, když se letadlo  ocitne nad vrstvou oblačnosti  a díváte se na mraky pod sebou a nad vámi je jen nekonečné azurové nebe. Symbolicky se odpoutáte od pozemských starostí  a užíváte si tu krásu.

Tak takhle můžete vnímat cestování letadlem.

Takhle ho vnímám já. Ale možná to máte jinak, možná ve vás létání žádné příjemné  pocity nevzbuzuje. Možná máte stažený žaludek, před cestou nemůžete nic pozřít a během startu se  křečovitě držíte opěrky sedadla.

Máte zavřené oči a v duchu odpočítáváte vteřiny, kdy už konečně bude letadlo ve vzduchu a vy budete  moci s úlevou vydechnout. Ale ještě vás čeká přistání a zřejmě také zpáteční let.  Přitom cestovat letadlem chcete anebo potřebujete…

Se STRESEM Z LETU jsem se jako letuška u cestujících  setkávala  poměrně  často.  Jsem pečující typ a o cestující jsem se starala s pozorností, jaká bývá letuškám vlastní. Vnímala jsem nejen jejich potřeby, naladění, ale také obavy a neklid. 

Další zkušenosti  jsem nasbírala při práci ve výcvikovém středisku pro mezinárodní posádky letadel. Denně jsem nahlížela pod pokličku “jak se vaří výcvik” pro piloty a letušky, z čeho se skládá, jaké jsou požadavky na výcvik.  Vyměnila jsem péči o cestující za péči o piloty a letušky ve výcviku. 

Nyní působím přímo v  letištním provozu při odbavování letů pro zahraniční společnosti. Jsem  v centru dění a vím, jaké jsou nejčastější zádrhele a co cestující řeší.

Absolvovala jsem terapeutický výcvik EFT neboli metodu "emoční svobody", která krásně a jemně dokáže zpracovávat strachy  a fóbie,  tedy i STRACH Z LÉTÁNÍ. 

A protože celý svůj profesní život pracuji s lidmi a zároveň mě velmi baví psychologie, rozhodla jsem se propojit právě emoční psychologii a svoje dlouholeté zkušenosti z letectví. Je to pro mě nový směr, kterému se chci nyní více věnovat.

Ráda bych sdílela svoje zkušenosti a navedla vás praktickými radami k tomu, aby vaše cestování letadlem bylo v pohodě, bez zbytečných stresů. 

Abyste let neprotrpěli, ale abyste věděli předem, co vás čeká, co vás může potkat. Aby let byl pro vás příjemným zážitkem. Aby byl krásným začátkem vaší cesty.

Létání je dnes už běžnou součástí našich životů, tak proč si ho náležitě neužít.

Ráda bych vám otevřela svět, kde se budete těšit na vaši cestu letadlem. Na váš LET. Svět, ve kterém vás nebudete trápit STRACH Z LÉTÁNÍ

Můj svět 

  • 19 let strávených na palubách letadel jako letuška.
  • 5 let ve výcvikovém středisku pro posádky letadel.
  • Jsem certifikovaná terapeutka metody EFT.
  • Odbavování letů pro vybrané zahraniční společnosti.
  • 1 rok jsem žila s rodinou v Asii.
  • Zajímám se o psychologii a astrologii. Jsem narozená ve znamení Panny s ascendentem ve Střelci. Rozklíčujete  jaká jsem?
  • 100% nadšení pro letectví. Pilotovala jsem větroň, zkusila jsem si malá motorová letadla  a svezla se v akrobatickém speciálu.
  • Mám dvě téměř dospělé děti, za manžela pilota a bígličku Amy.
  • Mám ráda Itálii a Prosecco. I naše rodina je tak trochu “italská” 🙂
info@alexandrataranzova.cz
https://www.facebook.com/SklidemDoOblak