CabinZero aneb letím bez velkých zavazadel

Jak si  ulehčit cestování a ušetřit nervy?

Vypadá to, že nejvíce stresu tohle léto  mají cestující kvůli  zavazadlům a kvůli přípojům. Zavazadla ovšem jednoznačně vedou. Všichni mají strach, že se se svými zavazadly už nepotkají a stráví dovolenou bez  osobních věcí.

Co s tím?

Pokud můžete, cestujte s jedním úsporným zavazadlem, které si vezmete s sebou na palubu. Všechny věci prostě máte u sebe. Jen je potřeba mít na paměti limity tekutin, které si smíte vzít do letadla (o tekutinách si můžete přečíst tady: https://alexandrataranzova.cz/tekutiny-do-prirucniho-zavazadla-a-moravska-merunkovice/ ). Kratší výlet v pohodě zvládnete s jedním zavazadlem.

Spousta cestujících už upustila od velkých zavazadel a cestují úsporně, když jim to situace dovolí. 

Populární je CabinZero – batohy, které vyrábí britská firma a jsou navrženy tak, aby splňovaly požadavky na leteckou přepravu. Tzn. svými rozměry splňují normy pro palubní zavazadla všech společností. 

 

Jedno zavazadlo na cestu letadlem

V této souvislosti si vzpomínám, jak jsem jako letuška létala do New Yorku a Bangkoku.

Obě města byla známá tím, že se v nich dobře nakupovalo. No a po takových nákupních horečkách jsme horko těžko nacpaly všechno do kufru. Každá letuška v té době věděla, co je to sedět na kufru 🙂. Prostě jste si sedli nebo klekli na kufr a mačkali a tlačili, aby vůbec šel zavřít. Zpravidla se létalo s prázdným kufrem tam a s takto napěchovaným kufrem zpátky. 

Poprvé jsem byla Bangkoku  před více jak pětadvaceti  lety.  Tenkrát se tam daly pořídít krásné “originál značkové” kabelky, sportovní oblečení, hodinky a spoustu daších „must have“ věcí. Mimochodem jsem si se „značkovým“ sportovním oblečením užila parády ve fitku ještě několik roků potom, uděla jsem si totiž zásobu do foroty 🙂 .

Vyrazila jsem na nákup s malou taškou a zpátky po několika hodinách obíhání obchodů a stánků jsme se  s kolegyněmi  vracely s velkýma pytlema. Prostě nebyl čas ztrácet čas, nazpátek se letělo hned druhý den. Bylo to  někdy koncem listopadu, takže vánoce za rohem…chápete, že jo? Přece to tam nemůžu nechat 🙂 . Byly jsme nadšené ze svých báječných nákupních úlovků do momentu než došlo na balení a zavírání kufrů. 

Pak začínal ten správný adrenalin: jestli se všechno vejde a hlavně, aby kufr vydržel až do Prahy… 

Je fakt, že dneska bych měla asi jinou starost, jestli kufr vůbec doletí a ještě někdy se s ním setkám.

Takže jestli můžete, létejte s jedním zavazadlem, které se vám vejde na palubu, ulevíte si tím od stresu. 

Jak vypadají batohy CabinZero i příběh jejich vzniku si můžete přečíst tady: http://www.cabinzero.cz/

Zde si dovolím ještě malé opáčko týkající se zakázaných předmětů v zavazadlech: Věděli byste, co do vašich  zavazadel nepatří? 

Do kabinového zavazadla nepatří: 

  • zbraně, ale i hračky, které vypadají jako zbraně
  • výbušniny, hořlaviny
  • ostré předměty – nože, nůžky
  • tekutiny a gely (pouze v omezeném množství)

Soupis zakázaných předmětů vždy najdete jak na stránkách letiště, tak letecké společnosti.

 

Do zapsaného (to, které si necháte odbavit) zavazadla nepatří:

  • peníze, šeky, kreditní karty, šperky a předměty z drahých kovů nebo klíče
  • pasy nebo jiné osobní doklady
  • léky, dioptrické brýle 
  • elektronika mobilní telefony, fotoaparáty, kamery, notebooky
  • hudební nástroje, umělecké nebo křehké předměty
  • potraviny, které podléhají zkáze

Maximální váha zavazadla, které vám na letišti odbaví je 32 kg. Jestliže budet váš kufr těžší, zaměstnanci letiště ho nebudou moci odbavit.

 

Mojí vášní je letectví. Jako letuška jsem strávila na palubách letadel téměř 20 let a miluji tento svět, který voní dálkami a exotikou. Baví mě inspirovat lidi k tomu, aby si svůj let užili a zmírnili obavy z cestování letadlem. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.