CabinZero aneb letím bez velkých zavazadel

Jak si  ulehčit cestování a ušetřit nervy?

Vypadá to, že nejvíce stresu tohle léto  mají cestující kvůli  zavazadlům a kvůli přípojům. Zavazadla ovšem jednoznačně vedou. Všichni mají strach, že se se svými zavazadly už nepotkají a stráví dovolenou bez  osobních věcí.

Co s tím?

Pokud můžete, cestujte s jedním úsporným zavazadlem, které si vezmete s sebou na palubu. Všechny věci prostě máte u sebe. Jen je potřeba mít na paměti limity tekutin, které si smíte vzít do letadla (o tekutinách si můžete přečíst tady: https://alexandrataranzova.cz/tekutiny-do-prirucniho-zavazadla-a-moravska-merunkovice/ ). Kratší výlet v pohodě zvládnete s jedním zavazadlem.

Spousta cestujících už upustila od velkých zavazadel a cestují úsporně, když jim to situace dovolí. 

Populární je CabinZero – batohy, které vyrábí britská firma a jsou navrženy tak, aby splňovaly požadavky na leteckou přepravu. Tzn. svými rozměry splňují normy pro palubní zavazadla všech společností. 

 

Jedno zavazadlo na cestu letadlem

V této souvislosti si vzpomínám, jak jsem jako letuška létala do New Yorku a Bangkoku.

Obě města byla známá tím, že se v nich dobře nakupovalo. No a po takových nákupních horečkách jsme horko těžko nacpaly všechno do kufru. Každá letuška v té době věděla, co je to sedět na kufru 🙂. Prostě jste si sedli nebo klekli na kufr a mačkali a tlačili, aby vůbec šel zavřít. Zpravidla se létalo s prázdným kufrem tam a s takto napěchovaným kufrem zpátky. 

Poprvé jsem byla Bangkoku  před více jak pětadvaceti  lety.  Tenkrát se tam daly pořídít krásné “originál značkové” kabelky, sportovní oblečení, hodinky a spoustu daších „must have“ věcí. Mimochodem jsem si se „značkovým“ sportovním oblečením užila parády ve fitku ještě několik roků potom, uděla jsem si totiž zásobu do foroty 🙂 .

Vyrazila jsem na nákup s malou taškou a zpátky po několika hodinách obíhání obchodů a stánků jsme se  s kolegyněmi  vracely s velkýma pytlema. Prostě nebyl čas ztrácet čas, nazpátek se letělo hned druhý den. Bylo to  někdy koncem listopadu, takže vánoce za rohem…chápete, že jo? Přece to tam nemůžu nechat 🙂 . Byly jsme nadšené ze svých báječných nákupních úlovků do momentu než došlo na balení a zavírání kufrů. 

Pak začínal ten správný adrenalin: jestli se všechno vejde a hlavně, aby kufr vydržel až do Prahy… 

Je fakt, že dneska bych měla asi jinou starost, jestli kufr vůbec doletí a ještě někdy se s ním setkám.

Takže jestli můžete, létejte s jedním zavazadlem, které se vám vejde na palubu, ulevíte si tím od stresu. 

Jak vypadají batohy CabinZero i příběh jejich vzniku si můžete přečíst tady: http://www.cabinzero.cz/

Zde si dovolím ještě malé opáčko týkající se zakázaných předmětů v zavazadlech: Věděli byste, co do vašich  zavazadel nepatří? 

Do kabinového zavazadla nepatří: 

  • zbraně, ale i hračky, které vypadají jako zbraně
  • výbušniny, hořlaviny
  • ostré předměty – nože, nůžky
  • tekutiny a gely (pouze v omezeném množství)

Soupis zakázaných předmětů vždy najdete jak na stránkách letiště, tak letecké společnosti.

 

Do zapsaného (to, které si necháte odbavit) zavazadla nepatří:

  • peníze, šeky, kreditní karty, šperky a předměty z drahých kovů nebo klíče
  • pasy nebo jiné osobní doklady
  • léky, dioptrické brýle 
  • elektronika mobilní telefony, fotoaparáty, kamery, notebooky
  • hudební nástroje, umělecké nebo křehké předměty
  • potraviny, které podléhají zkáze

Maximální váha zavazadla, které vám na letišti odbaví je 32 kg. Jestliže budet váš kufr těžší, zaměstnanci letiště ho nebudou moci odbavit.

Průvodce k cestování letadlem najdete v eBooku 9 KROKŮ K POHODOVÉMU LETU. Ke stažení zdarma zde: https://alexandrataranzova.cz/ebook-zdarma/ 

 

Mojí vášní je letectví. Jako letuška jsem strávila na palubách letadel téměř 20 let a miluji tento svět, který voní dálkami a exotikou. Baví mě inspirovat lidi k tomu, aby si svůj let užili a zmírnili obavy z cestování letadlem. Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.